Sākusies pieteikšanās konkursam „LDS balva dizainā 2016”


Latvijas Dizaineru savienība izsludina pieteikšanos konkursam „Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016”, lai noskaidrotu labākos darbus interjera, vides, lietu un saziņas dizainā. Pieteikumus var iesniegt no 7. jūlija līdz 15. augustam.

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) turpina pirms astoņiem gadiem uzsākto tradīciju – ikgadēju Latvijas dizaina attīstības procesa atspoguļojumu, rīkojot „LDS balvu dizainā 2016”, kas ietver profesionālo dizaina konkursu un tajā nominēto darbu izstādi, dizaina Skolu konkursu, Tematisko konkursu un dizaina pētniecības un izglītības konferenci „Design. Experience. Challenges 2016”.

Konkursa mērķis ir stiprināt Latvijas dizaina attīstības procesu un izcelt labākos sniegumus, nodrošinot plašu publikāciju, kā arī veidojot autoru un to darbu atpazīstamību. Šogad darbus var iesniegt četrās kategorijās ar vairākām apakškategorijām: Interjera dizains, Vides dizains, Lietu dizains un Saziņas dizains.

”Konkurss ir nozīmīga daļa no Latvijas dizaina nozares gada notikumu kopuma, un tas atspoguļo noteiktu dizaina nozaru procesus, sasniegumus, attīstības tendences un rada vidi profesionālai sadarbībai un informācijas apritei,” saka Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētājs Andrejs Broks.

Lai īstenotu izvirzītos mērķus, piesaistīti sadarbības partneri un atbalstītāji ar nozīmīgu balvu fondu, tostarp „Tallink”, „Duravit”, „Axor”, „Live Riga”, žurnāls „Latvijas Architektūra”, žurnāls „Latvijas Būvniecība”, žurnāls „Ir” un interneta portāls Delfi.lv.

Pieteikt darbus konkursam tiek aicināti visi ar dizaina objektu saistītie – dizaina pasūtītāji, izpildītāji, līdzautori, visi tie, kas piedalījušies un kopā izlolojuši dizaineru ieceres. Iepazīties ar konkursa nolikumiem un darbus pieteikt var LDS mājas lapā www.design.lv no 7. jūlija līdz 15. augustam.

Konkursa darbu izstāde norisināsies no 30. septembra līdz 2. oktobrim „Design Isle 2016” laikā Ķīpsalā, Rīgā.

Konkursu kategorijas un nolikumi >>>
Elektroniskās pieteikšanās anketa >>>

Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Republikas Patentu valdi, Latvijas lielāko uzņēmēju biedrību – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1.