Rīgas Tehniskā Universitāte aicina uz „Design Isle 2016”


Šogad dizaina izstādē “Design Isle 2016” Rīgas Tehnisko universitāti pārstāvēs RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (MLĶF DTI) studenti, piedāvājot ekspozīciju sadarbībā ar SIA Knauf. RTU Dizaina tehnoloģiju institūts nemitīgi ir virzīts uz dizaina zinātni un ilgtspējīgu dizaina attīstību, ko nodrošina inovatīvu dizaina produktu izstrāde un arvien jaunas tehnoloģijas materiālu ražošanā.

Šā gada RTU DTI izstādes stenda ģenerālsponsora SIA „Knauf” zīmols saistās ar uzticami augstu kvalitāti. Kompānija nemitīgi turpina radīt jaunus, kvalitatīvus un klientu vajadzībām atbilstošus produktus un izstrādā novatoriskas celtniecības sistēmas. Sadarbība ar SIA „Knauf” veicina studentu ideju realizāciju, ļaujot demonstrēt gan institūtā radītās inovācijas dizainā, gan arī iepazīt un lietot savos projektos uzņēmuma piedāvātos jaunos produktus. Šī gada uzskatāmākais RTU studentu projekts ir Evitas Saulītes maģistra darba ietvaros izstrādātā virtuve, kas, piedāvājot dažādas dizaina inovācijas, t.sk. nano-līmenī modificētas darba virsmas, pielāgota lietotājiem ar īpašām vajadzībām.

Stendā būs redzami vēl vairāki studentu labākie darbi, tajā skaitā arī Artūra Ķīša paraugdemonstrējumi koksnes materiāla izmantošanā, kuru mērķis ir parādīt Latvijā plaši lietotu un pazīstamu koksnes sugu atšķirības (vizuālas un fizikālas) kā arī to pielietojumus.

Varēs aplūkot arī Ģirta Dzedzela izgatavoto šūpuļkrēslu, kas veidots no liekti līmēta saplākšņa un polsterētas sēdvietas. Šūpuļkrēsls izceļas ar inovatīvu konstrukciju, kas ļauj krēsla izmērus regulēt atbilstoši katra lietotāja individuālajiem antropometriskajiem izmēriem.

Stenda vizuālais akcents būs Karīnas Grigorovičas veidots unikāls vides objekta priekšlikums – mūsdienīgs balsts koku stādiem. Izstrādātais produkts ietver sevī inovatīvas tehnoloģijas, kreatīvu dizainu un tādas funkcijas kā koku atbalsts, sakņu sistēmas apūdeņošana un skābekļa nodrošināšana, saimniekauga aizsardzība.

Neiztrūkstoši RTU studenti piedāvās aplūkot arī jaunākos sasniegumus modē un apģērbu tehnoloģijā. Šogad stendā būs apskatāmi tērpi no Ļubovas Burcevas kolekcijas „Adrenaline”, kas radīta, apvienojot klasisko stilu ar mūsdienu ielu modi. Kolekcijas veidošanā izmantotie materiāli ir āda, šifons un trikotāža, apvienojumā ar 3D printētām detaļām un sporta tēmai veltītiem dekorējumiem.

RTU DTI studenti vēlas parādīt arī radošu pieeju un videi draudzīgu materiālu izmantošanu savos darbos. Kā lielisks stenda atmosfēras papildinājums būs apskatāmas Laumas Augstkalnes veidotie gaismas ķermeņi, kas radīti, otrreiz izmantojot nolietojušos priekšmetus. Stāvlampas "FL 90's" askētiskais dizains tiek veidots, izmantojot lietotas koka slēpes un džutas auklu. Nesarežģījot vienkāršas lietas, četras slēpes tiek apvienotas ar džutas auklu, radot vieglu konstrukciju ar regulējamu gaismekļa augstumu. Lampa lieliski iederēsies dažādu stilu interjeros, radot siltu, mājīgu atmosfēru.